Pokud chceš cestovat, je nutné ujasnit si 3 věci:

  1. Kam a kdy chceš jet
  2. Kde seženeš kvalitní jídlo
  3. Kde je nejbližší komplexně vybavená posilovna.

Před svojí cestou do USA (odkaz na články a videa) jsem věděl, že nechci svoji dovolenou strávit na pláži s knížkou, nebo na párty s lahví v ruce, ale že chci poznat místní kulturu, a to do detailu.

Proto skutečnost, že jsem měl po příjezdu do Vídně něco kolem 6 hodin na přestup, znamenala jediné, navštívit jedno z nejkomplexnějších fitek na světě.

Das Gym – Víc než jen posilovna!

Posilovna Das Gym (video) je mnoha cvičenci považována za jedno z nejkomplexnejších fitness center na světě. Z Vídeňského hlavního nádraží se k ní pomocí MHD dostaneš do 30 minut.

Už v prvních vteřinách, kdy do posilovny vstoupíš na tebe dýchne profesionální, přesto však přátelská a osobní atmosféra. Posilovna je zpracována do nejmenšího detailu, a to ať už se bavíme o vybavení posilovacích prostor, tak ale i koupelen, šaten nebo společenské místnosti.

Ať už se v Das Gym podíváš kamkoli, vše je ve tvaru činek, kotoučů, kettlebellů a dalšího posilovacího vybavení, které svou různorodostí, ale především množstvím nemá obdbody. Najdeš zde například kolem (můj odhad) 10 posilovacích klecí. Na své si zde přijdou strongmani, powerlifteři, crossfiťáci i kulturisté.

Právě v množství vybavení a jeho rozvržením mě Das Gym zaujal nejvíc, protože navzdory faktu, že se jedná o veřejnou posilovnu a 15 minut po jejím otevření v ní cvičilo kolem 30 lidí, z nichž drtivá většina vypadala, že ví, co a proč dělá, a že už nějakou dobu cvičí, každý si tak nějak zalezl do svého koutku a nikdo si nepřekážel.

Tenhle fakt je pro mě osobně naprosto stěžejní, protože tak logicky nemusíš ztrácet čas neustálým čekáním na potřebné vybavení s obavou, že když si odběhneš, tak ti místo zabere někdo jiný, což se třeba o Golds Gym (článek, video) rozhodně říct nedá. Naopak můžeš ve většině případů zařadit například kombinace, či supersérie, pokud to tvůj trénink dovoluje.

Mezi unikátní hodnotu, s kterou jsem se doposud setkal pouze ve Wolfgate, je jistota, že si můžeš kdekoli nechat věci bez toho, aniž by ses musel/a bát, že o danou věc přijdeš.

Již na první pohled je patrné, že Das Gym byla vytvořena s naprostou posedlostí k tvrdému tréninku lidmi, kteří ví, proč ten, či onen kus vybavení v posilovně najdeš na konkrétním místě. Taky zde najdeš asi pouze 5 kardio strojů, což výše zmíněné ještě víc podtrhuje. Navíc zde přednáší celosvětové evidence-based kapacity, které se opírají o nejnovější vědecký výzkum kombinovaný s roky praxe, jako například Greg Nuckols, Menno Henselmans a další.

Během cesty do šatny tě doprovází vytríny, v nichž najdeš historické opasky, kettlebely, činky apod. Zdi jsou lemovány medailemi, případně filmovými plakáty s Arnoldem a Stallonem. Mimo nadstandardního vybavení, které obsahuje i takové vychytávky, jako odporové gumy, powerlifterské řetězy a závaží od mikrokotoučů až po supertěžké jednoručky a kettlebelly, zde najdeš i knihovnu (Lifteratur.. haha), která je plně specializovaná na témata úzce související se silovým tréninkem a zdravým životním stylem.

V případě kdy máš více času, můžeš navštívit společenskou místnost, kde najdeš řadu stolních a deskových her, z nichž většina opět blízko, či vzdáleně připomíná nějaké vybavení posilovny a taky zde potkáš Arnolda Schwarzenegerra – teda aspoň jeho hlavu. (viz. videopřipravujeme)

Pokud půjdeš na toaletu, tak si piš, že budeš mít co ke čtení a k poslechu. Opět vše na téma fitness a zdravý životní styl.

Ačkoli jsem rozmazlený faktem, že trénuji ve vlsatní posilovně, kde mám naprosto všechno vždy, kdykoli to potřebuji, musím uznat, že Das Gym je diamant broušený do posledního detailu, a který dle slov svého majitele, ještě zdaleka není hotový.

K veřejným posilovnám budou vždy patřit i nevýhody, které blíž rozebírám na své homepage, a které částečně platí i pro Das Gym, na stranu druhou na mě skutečně zapůsobila a srovnám-li ji s dalšími veřejnými posilovnami, v kterých jsem za posledních 13 let cvičil, patří jí místo úplně nejvyšší.

Určitě doporučuji!

Jaká je tvoje nejoblíbenější posilovna? Piš dolů do komentů.