Zdar,

vítám tě u dalšího článku (video připravujeme), v kterém ti popíšu první část dovolené v Los Angeles.

Ve středu 1.5.2019 jsem v 19:00 odtrénoval posledního klienta, dal si večeři, naskládal jídlo do příručáku, šel si před cestou na pár hodin lehnout a ve 22:54 už odjížděl autobusem na Florenc, odkud 5 minut před půlnocí vyrážel autobus směr Vídeň, v kterém jsem naštěstí seděl vedle jedné mladé slečny, a tak se vedle sebe nebyl problém vejít a pár hodin jsem i prospal.

Těsně před příjezdem do Vidně (3:50 jsem si dal své předtréninkové jídlo – kolem 200g kuřecího, jablko a banán) a vystoupil na hlavním nádraží ve Vídni. (4:30)

Po příjezdu do Vídně, pokud mě teda paměť nešálí, mě čekalo nemilé překvapení, většina nápisů byla pouze německy a já začal vzpomínat, na všechno to, co jsem o hodinách němčiny na gymplu a vejšce dělal.. (němčina to rozhodně nebyla..)

Nakonec jsem se však v pohodě dostal do Das Gym, kde jsem i navzdory nízké kvalitě a délce spánku, zvýšené míře stresu a novým podmínkám z neznáme posilovny překvapivě odcvičil poměrně kvalitní trénink, po kterém jsem samozřejmě zařadil i potréninkové jídlo v místní klubovně tak, abych nemusel jíst na cestě na letiště, což se kvůli časové tísni stejně nakonec nepovedlo..

Pokud tě zajímá, jak to v Das Gym vypadá, počkej tak týden na článek a video, které připravujeme.

Před Das Gym

Po tréninku kufr i příručák poměrně ztěžkly.. haha.. , naštěstí zastávka autobusu, který mířil zdarma přímo na letiště, nebyla daleko.

Letadlo jsem v pohodě stihl, ačkoli to byla trochu sranda, protože Rakušáci mají hodně specifickou Angličtinu.. (odlet 11:55)

Cestou do Londýna jsem lehce dospal spánkový deficit a pokecal s jedním spolucestujícím, Bobem, který byl shodou okolností Američan, a který se při popisování Los Angeles, celé Ameriky a jeho cestovatelských zkušeností rozplýval a zářil optimismem, což mě jen utvrdilo v tom, že je super, že jsem konečně opustil náš malý Hobitín (Čr).

Tak který z nich je Wembley?

Po pozdním příletu našeho letadla do Londýna se karta obrátila, Bob kvůli spoždění letadla nestihl přípoj a já si říkal, jak je dobře, že mám na přestup větší množství času.

Když jsem přišel do American Airlines s tím, že mi nejde check-in, začali si mě posílat z místa na místo, až jsem nakonec skončil u jednoho pana asistenta, s kterým jsme řešili, že můj let neexistuje a co budu dělat. Snažil jsem se teda zachovat klid, a tak jsme během čekání na příchozí hovor, který nám měl říct, co a jak, pokecali o prohře Liverpoolu s Barcelonou (Barca doma vyhrála 3:0), když si uvědomil, že můj let je sice oficiálně pod American Airlines, ale zastřešuje ho British Airways.

(To bylo mimojiné i v pokynech od pelikan.cz, které bohužel byly v češtině, takže to logicky pro pracovníky American Airlines bylo matoucí a já jsem danou informaci přehlédl a s podobnou situací neměl žádné zkušenosti.)

Už mnohem vážnějším tónem mě poslal k jinému terminálu s tím, že jestli si hodně pospíším, tak let do LA ještě možná stihnu. “Run Forrest!”

Vyběhl jsem tedy s vírou, že další terminál přece nebude tak daleko, a že tam budu cobydup..

Každý, kdo někdy byl na větším mezinárodním letišti, zřejmě ví, jak moc jsem se mýlil. K British Airways jsem dosprintoval za několik desítek minut, po tom, co jsem většinu času strávil v metru, které cestující převáží z jednoho terminálu do druhého proto, aby mi paní z British Airways řekla: “Sir, You missed your flight.”

V tu chvíli jsem si vzpomněl, jak jsem se smál Tomu Hanksovi při sledování traileru na film The Terminal, kde musí bydlet na letišti, protože mu jeho let uletěl, nebo mu ho zrušili. Už si přesně nevzpomínám. Šel jsem tedy k sekci zmeškaných letů, kde mě paní asistenka poslala na další terminál k jinému letu se slovy: “A když si pospíšíš, třeba ho ještě stihneš.” Znovu jsem teda běžel na metro tak, abych se dostal k jinému terminálu úplně propocený od toho věčného běhání s těžkým kufrem a příručákem, aby mi opět sdělily, že let nestíhám, a že si musím koupit novou letenku.

V propoceném oblečení, nevyspalý, hladový, vyčerpaný a zoufalý.. haha.. jsem zamířil do American Airlines, abych si koupil letenku novou. Nemilé překvapení mě čekalo, když jsem se dozvěděl, že další letadlo letí nejdřív zítra, tedy ve čtvrtek 3.5. v 10:30.

Tady dnešní článek uzavírám a budeme pokračovat zase v dalším.