Zdar,

vítám Tě u dalšího článku (video připravujeme) , který navazuje na předchozí díl.

V sobotu 5.5. jsem vyrazil na pláž už v 6:00, protože jsem byl nedočkavý konečně vidět oceán a slavnou Venice Beach. Cestou mě překvapily stany s bezdomovci, na které narazíš asi kromě Beverly Hills úplně v celém Los Angeles. Narozdíl od odpoledních a večerních hodin byla pláž prakticky prázdná, kdy krom přespávajících bezdomvců semtam proběhl nějaký běžec, nebo cyklista.

Protože jediné zásoby jídla, které jsem měl, byly micelární kasein a zbytky cereálií, které jsem spotřeboval k snídani, vyrazil jsem do relativně dalekého Whole Foods na od Melodie vypůjčeném kole, které už rozhodně něco zažilo a já doufal, že se cestou nerozpadne.

Když jsem dojel do Whole Foods, čekali na mě takové ceny, že jsem si říkal, jestli se rači nebudu celých 14 dní postit. Nakoupil jsem 36 vajec, 0.5kg goudy, 1kg 5% tvarohu, několik kg těstovin, jablka a banány, které tvořily většinu mého jídelníčku v USA.

Když jsem se pak bavil s Melodie o tom, že Whole Foods je pro mě dost drahý, jen se smála a ukázala na mapě, že hned vedle je 99 Cent Store, v kterém mají většinu věcí levnějších, než u nás. To mě jen utvrdilo v tom, že si konečně musím vyřídit simku s neomezenými daty tak, abych se ve víru města mohl orientovat nejen podle paměti a kolemjdoucích.

Po tom, co jsem se vrátil z posilovny a připravil si první post-workout meal, přijel další spolubydlící – Číňan Zuju studjící v USA, s kterým jsme pak během několika dní dost slušně pokecali.

Odpoledne jsem vyrazil na Santa Monica Beach a Santa Monica Pier, kde můžete najít řadu umělců, sportovců, zábavní park, nebo třeba restauraci Krevety Bubba Gump.

Jeho táta je taky Forrest?..haha..

V neděli jsem konečně zašel do T-Mobile, abych si koupil simku s neomezenými daty, kde jsem mimojiné potkal kamaráda Artura pocházejícího z Mexika, s kterým jsme později vyrazili na místní Dodgers – baseball.

Z T-Mobile jsem vyrazil rovnou do 99 cent Store, kde byly ceny jídla pochopitelně přijatelnější a já tak nakoupil daleko více věcí, abych si mohl navařit dopředu a nemusel jsem každý druhý den trávit v obchoďáku, nebo restauraci.

Po návratu z posilovny jsem se vydal na druhou stranu od našeho domu, tedy Venice Beach, kde najdeš i slavný Skatepark, řadu sportovišt a světově proslulou Muscle Beach, kde ale cvičil pouze jeden nasypanec, s kterým se fotili turisti..

Muscle Beach

Z Venice Beach jsem následně pokračoval až k Venice Canals, které jsou napodobeninou Italské Venice, a kde jsem čirou náhodou potkal českého Youtubera Michala Šopora, což je docela komické, když si vezmeš, jak je LA velké a fakt, že jsem tu byl teprve 3. den.

Venice Canals

Z Venice Canals vedla cesta do Marina Del Rey a já se večer vrátil poměrně utahaný a už se těšil na večerní jídlo a další spolubydlící.

V pondělí odpoledne jsem částečně pěšky vyrazil do nedaleké Getty Villa, kde můžeš najít řadu uměleckých děl a překrásnou zahradu s fontánou, jezírkem apod.

Getty Villa

Cestou nazpět mě vezla asi 70 letá řidička s dost zajímavými názory, s kterou jsme opět dobře pokecali a díky bohu se vyhly neuvěřitelné koloně.

V úterý jsem toho stihl poměrně hodně. Vyrazil jsem do Los Angeles Museum of Art – LACMA, kde můžeš nalézt řadu zajimavého a dost atypického umění, s radostí sledoval (pouze na livesport.cz), že Liverpool porazil v odvetě Champions League Barcelonu 4:0 a následně se vydal do asi 5 km vzdáleného Beverly Hills a ulice Rodeo Drive, kde jsem měl možnost potkat jednu paní a dozvědět se zase kus o sobě.

O tom ale až v zítřejším článku (video připravujeme).