Zdar,

vítám Tě u dalšího článku (video připravujeme), v kterém si ukážeme 10 nejlepších míst, které můžeš v LA navštívit úplně ZADARMO.

Los Angeles je proslulé především filmovým průmyslem, Hollywoodem, Beverly Hills a dalšími známými místy, kde často můžeš potkat úplně ty nejznámější filmové hvězdy.

Ačkoli je pro nás v Los Angeles poměrně draho, nemusíš vždy platit vstupné i na těch nejkrásnějších místech, které jsou v LA k dispozici.

Lake Hollywood Park, Hollywood sign, The Griffith Observatory

Začneme hned těmi nejkrásnějšími výhledy, které LA nabízí, a tím je výšlap na Hollywood Sign a Griffith Observatory.

Výšlap na Hollywood Sign, který by ti neměl zabrat déle jak hodinu, doporučuji začít aspoň 3 hodiny před západem Slunce v Lake Hollywood Parku, kam tě může dovést Uber tak, ať máš dostatek času vyfotit se u nápisu Hollywood, zastavit se nahoře nad ním, kde dostaneš k dispozici fantastický výhled a celkově si užít přírodu, která je zcela odlišná od té naší.

Z Hollywood Sign se následně můžeš vydat ke Griffith Observatory, kde je pravděpodobně vůbec ten nejhezčí výhled v LA. Cesta by ti opět neměla zabrat déle jak hodinu, takže by ses měl/a u GO objevit zhruba hodinu před setměním, což ti posktyne dostatek času, vše si v klidu prohlédnout a najít si místo s dobrým výhledem, z kterého můžeš porovnat LA před, během a po západu Slunce. Více o Griffith Observatory zde. (Video připravujeme.)

Výhled z Griffith Observatory

City Hall

Další z výhledů, které LA nabízí, jsou ty z Los Angeles City Hall, kde město uvidíš přímo z centra, což přináší úplně jiný pohled a určitě stojí za zkoušku, která je taktéž úplně zdarma.

Los Angeles City Hall

El Pueblo de Los Angeles Historical Monument

El Pueblo de Los Angeles Historical Monument se nachází pět minut chůze od LA City Hall kousek od stanice metra Union Station. Oproti většině atrakcí a míst, které už tak moderní LA nabízí, poskytuje zážitek spojený s trochou historie a mexické kultury, doprovázené řadou restaurací a obchodů s upomínkovými předměty prostřednictvím ukázky života v nejstarším domě v LA.

El Pueblo de Los Angeles Historical Monument

Getty Center

Muzeum a zahrada Jeana Paula Gettyho se nachází severozápadně od Westwoodu na vysokém kopci, kam tě opět zcela zdarma vyveze lanovka. Najdeš zde řadu krásného a rozmanitého umění, srovnatelné výhledy těm z Griffith Observatory a Hollywood Sign a pochopitelně i překrásnou zahradu.

Getty Center

Getty Villa

Do Getty Villa se dostaneš, budeš-li pokračovat serverozápadně podél pobřeží od Santa Monicy až k čtvrti Pacific Palisades. Už v prvních okamžicích, kdy do ní vstoupíš, tě zaujme architektonickým zpracováním, a ačkoli není tak velká a nenabízí tak úchvatné výhledy jako Getty Center, určitě stojí za návštěvu, během které doporučuji projít překrásné zahrady, které k jejímu komplexu patří spolu s uměním, které najdeš uvnitř.

Getty Villa

Venice Beach

Venice Beach je místem umělců, bezdomovců a sportovců, kde prakticky na každém rohu najdeš někoho, kdo maluje, tancuje, zpívá, nebo hraje na hudební nástroj, zatímco hned vedle vylézá bezdomovec ze stanu s tím, že za nimi se v ulici opodál prohání běžci, cyklisti na kolech a lidé na elektrických koloběžkách a dalších rozmanitých dopravních prostředcích.

Venice Skate Park, Muscle Beach

Venice Skate Park a Muscle Beach je místo s největšími sportovními možnostmi z celé Venice Beach. K dispozici je zde hřiště na fotbal, tenis, volejbal, squash, workout a pochopitelně zde najdeš i celosvětově proslulou Muscle Beach Gym.

Venice Skate Park
Muscle Beach Gym

Venice Pier

Jeden z nejkrásnějších výhledů na moře umožňuje Venice Pier – molo ve Venice, podél kterého se valí pro nás Čechy obří vlny, které krapet převyšují většinu těch ve Středozemním moři, čehož pochopitelně využívají surfaři, a což je vedle teploty vody asi i důvod, proč se zde tolik lidí nekoupe. Přímo na molu, kde je na rozdíl od Santa Monica Pier větší klid, najdeš další umělce a rybáře.

Foceno z Venice Pier

Santa Monica Beach + Santa Monica Pier

Santa Monica Pier je místo, kde najdeš řadu restaurací, zábavní park, výhled na oceán, který můžeš sledovat ze speciální vyhlídky (Více ve videu, které připravujeme.) a jak už bylo zmíněno, s umělci na každém rohu, kdy většina z nich skutečně stojí za chvilku pozornosti, protože se v tvrdé konkurenci snaží zaujmout a někdy to skutečně stojí za to.

Co s sebou:

Bez ohledu na to, zda se vydáš do Getty Centre, Griffith Observatory, nebo třeba Muscle beach, nezapomeň si vzít mobil s kvalitním foťákem, pro zachycení překrásných výhledů a zážitků, powerbanku s kompatibilní přípojkou, abys měl/a jistotu, že si budeš moct zavolat Uber, shaker plný vody, který si můžeš opětovně doplnit na každé z veřejně přístupných koupelen, které obsahují pro USA tolik typická pítka a především prodyšné, ale zároveň pevné boty, které na svých cestách určitě oceníš.

Dnešním článkem na nějakou dobu opouštím téma cestování a naplno se vrácím zpátky k přeměně postavy.