Pokud se Ti nechce číst, ty lenochu jeden.. haha.., koukni na video (Muži vs. Ženy Pití – Jak pít a nepřijít o svaly) na mém Youtube kanále. (Všechna videa o tom, jak získat sílu a nabrat svaly najdeš zde.)

Zdar,

vítám tě u dalšího článku, díky kterému zjistíš:

  1. Jak minimalizovat negativní dopady pití alkoholu na přeměnu postavy.

Článek plynule navazuje na ten minulý, kde jsme probrali, jak alkohol ovlivňuje růst svalů, produkci hormonů a nároky na regeneraci svalů u mužů a žen.

Jak minimalizovat negativní dopady pití alkoholu na přeměnu postavy:

Tenhle článek je překladem a zkrácenou verzí článku The science of binge drinking: 7 Tips to get wasted without wasting your gains od Menno Henselmanse. Vzhledem k tomu že mě tahle problematika osobně tolik nezajímá a jediné, co si z ní chci odnést jsou právě konkrétní praktické tipy, nebudu se zabývat teorií a vypíšu čistě vědecky položená fakta a tipy, které můžeš při pití alkoholu využít tak, abys minimalizova/a potenciální negativa týkající se přeměny postavy. Pokud tě tohle zajímá víc, pak doporučuji přímo Mennův článek.

Tipy:

  1. Jakmile acetát vstoupí do krve, pálení tuků je prakticky znemožněno, proto omez příjem tuků během dne, kdy víš, že budeš pít, na minimum, protože alkohol prakticky spalování tuků zastaví a má velký potenciál pro jejich ukládání.
  2. Pokud nejsi v kalorickém nadbytku a tvůj příjem tuků je minimální, pak nenabereš nový tuk, proto v den D buď v kalorickém deficitu tak, aby jsi zamezil/a ukládání tuků ve chvíli, kdy velké množství svalové hmoty stejně nenabereš vzhledem k tomu, jak negativně na její novou tvorbu alkohol může působit a faktu, že i přesto, že v v konkrétní den piješ, můžeš nějaký ten tělesný tuk zhubnout.
  3. Maximalizuj čas mezi tréninkem a pitím alkoholu, a to ať už kvůli zotavení těla po těžkém tréninku, tak výkonnosti na tréninku, který bude následovat po proflámované noci.
  4. Pokud je tvým cílem opít se, pak nejefektivnějším řešením je vypít 1-4 drinky najednou na prázdný žaludek, vzhledem k tomu, že tělo má pouze omezenou schopnost přijatý alkohol zpracovat a jídlo ti míru opití sníží. Ušetříš tak peníze, kalorie a absolutní množství alkoholu, které bys musel/a vypít, pokud bys před pitím alkohlu jedl/a, nebo ho pil/a po troškách.
  5. Pokud se opít nechceš, ale přesto víš, že alkohol budeš muset pít, pak udělej přesný opak – Jeho konzumaci natáhni na maximální množství času.
  6. Jídlo s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny může snížit biodostupnost alkoholu až na 40%, takže pokud chceš zůstat střízlivý, dej si před pitím takové jídlo, které se může skládat například z kaseinu, vaječných bílků, zeleniny apod. Dále ti pomůže dávka vysoce biodostupného kurkuminu, jehož biodostupnost můžeš ještě zvýšit prostřednictvím 20 a více mg černého pepře.
  7. Pokud máš tendenci se po prohýřené noci přejíst, ušetři si nějaké kalorie za celý den a připrav si jídlo obsahující vyšší množství bílkovin, které můžeš po svém návratu domů, bez ohledu na to, kde skončíš, sníst.. haha..
  8. Vyber si svůj jed obezřetně: Pokud neplánuješ zůstat u jedné skleničky, pak si dobře rozmysli, co budeš pít, protože prostřednictvím 20 piv se opiješ stejně jako při 8 pánacích vodky/whiskey na prázdný žaludek, ale pokud zvolíš piva, přijmeš o 2200 kCal víc, což není zanedbatelné.

Chceš i Ty získat garantované výsledky?