Zdar,

vítám tě u dalšího článku! (video připravujeme)

Na rozdíl od Das Gym (odkaz na článek, video připravujeme) je Golds Gym úspěšnou sítí posiloven, nikoli pouze jednou jedinou posilovnou. Protože jsem za svůj pobyt v USA navštívil pouze tu nejznámější ve Venice, budeme se v dnešním článku věnovat pouze jí.

Úryvek z dalších článků: “Po přijezdu na pokoj jsem dojedl zbytky jídla z letadla a dal se na kus řeči s paní domácí – Melodie, která mi ihned vysvětlila, kde vše najdu, a já tak mohl vyrazit do místa, do kterého jsem se tak těšil – Golds Gym.”(Odkaz na článek – Z Prahy do Los Angeles)


Golds Gym je vůbec největší posilovna, jakou jsem kdy viděl. Skládá se ze dvou velkých místností, z nichž každá svou rozlohou může pojmout 2 střední posilovny v Praze. Dvě velké místnosti jsou spojeny ještě jednou menší, která je i tak dost velká na to, aby se do ní vešla celá jedna větší posilovna.

Vstup do Golds Gym najdeš pár bloků od pláže na rohu ulic Hampton Drive a Sunset Avenue. Zatímco parkoviště před posilovnou je zaplněné celou řadou luxusních vozů, které v Čr můžeš vidět jen sporadicky, z druhé strany posilovny najdeš stany, v nichž bydlí bezdomovci.

To samé platí o vybavení posilovny, které je tvořeno jak novými stroji a fantastickými kladkami, tak řadou méně kvalitního a hodně starého vybavení, které patří spíš do muzea. Výhodou je jednoznačně celoplošná gumová podlaha, čestvý vzduch a překvapivý pořádek, na kterém její pracovníci nepřetržitě pracují. Na stranu druhou kvalitou vybavení mě hodně zklamala. Postrádal jsem zde powerlifterské řetezy, mikrokotouče, dostatečné množství a rozmanitost adaptérů ke kladkám a stroje, které by aspoň vzdáleně srovnávali silovou křivku s odporovou. Navíc zde mají perfektně zmáknutý marketing, což v kombinaci s historií a unikátní hodnotou, která posilovna nabízí, logicky ústí v takový nával a i přes ohromné množství strojů, tu člověk musí neustále čekat.

Z mého pohledu návštěva Golds Gym není pro většinu cvičenců pouze tréninkem, ale společenskou událostí. Lidi jsou zde neuvěřitelně v klidu, na všechno mají spoustu času a upřímně řečeno jsem se ještě nesetkal s tak pozitivní atmosférou, jaká panuje právě tady. Jak už jsem říkal v článku(video připravujeme) o rozdílech mezi Los Angeles a Čr, lidi v LA jsou prostě blázni, a tak není divu, že v Golds Gym najdeš ženy, které mezi pracovními sériemi tancují a žijí ve svém světě, což vzhledem k tomu, že většina z nich vypadá, jak vypadá, je za mě úplně v pohodě.. haha..

Unikátní hodnotou Golds Gymu je jednoznačně historie. Na stěnách můžeš vidět řadu úspěšných kulturistů a všechny vítěze Mr. Olympia, z nichž některé můžeš často potkat i osobně stejně jako řadu dalších světově proslulých osobností.

Jen za těch 11 tréninků, co jsem v Golds Gym měl, zde trénovali Simeon Panda, William Harris, Tristyn Lee, Mike O’Tren (*O’Hearn) a některé další známé osobnosti jako třeba Shawn Rhoden, který neměl problém si s kýmkoli popovídat, vyfotit se, a který se navíc vyjádřil o tom, jak moc se mu líbí ženy z Čr.. haha.. Zároveň na něm bylo patrné, že skálopevně věří tomu, že titul Mr. Olympia obhájí a stejně jako všichni další cvičenci, s kterými jsem se zastavil na kus řeči, znal nejznámější české kulturisty, což samozřejmě potěší a jen potvrzuje fakt, že naše kulturistická špička dělá skvělou práci.

Je to trochu jiný svět. Najdeš zde mnohem více nasypaných lidí, což samozřejmě ničemu nevadí a rozhodně platí, že se je na co koukat, protože tolik ženských s decentně vypracovanou postavou na jednom místě jen tak nenajdeš. Zároveň zde trénuje i spousta staříků, kteří se sotva vlečou, ale makají, což jen podtrhuje celkový důraz, které LA klade na zdraví a fakt, že jsou v tomhle někde jinde.

Závěrem chci dodat, že jsem skutečně rád, že cvičím ve vlastní posilovně, které si po návštěvě Das Gym a Golds Gym o to víc vážím a musím přiznat, že například Pražšký Wolfgate, Eagle Fitness, nebo, co jsem měl možnost vidět, Olympie na Opatově jsou sice o dost menší, ale vybavením oproti Golds Gym, aspoň z mého pohledu, kvalitnější. Pořád si ale stojím za tím, že jestli miluješ posilování a kulturistiku a pojedeš do Los Angeles, pak by pro tebe trénink v Golds Gym měl být samozřejmostí.